Popovice

Obec leží 10 km východně od Uherského Hradiště. Rozkládá se na výrazném návrší převyšující okolní terén. První písemná zmínka o obci se datuje z roku 1220, původně se rozeznávaly dvojí Popovice, Dolní a Horní, které jsou dnešní Popovice. V současnosti se počet obyvatel pohybuje kolem 1050 občanů.

Dominantou obce je kostel Panny Marie Růžencové, kde je v době adventní hojně navštěvován lidový pohyblivý betlém – ojedinělá lidová památka. K významnému kulturnímu dědictví patří Potomákovo muzeum lidových krojů, které představuje mj. kompletní sbírku krojové výbavy mikroregionu Dolní Poolšaví, která má nadregionální význam a na území republiky se podobná kolekce nenajde, či kaplička P. M. Růžencové.

K relaxaci i zábavě zve Amfík Bukovina, moderně zbudovaný sportovně – rekreační areál, který je svým vybavením a nabídkou vyžití jedním z největších v celém regionu. V obci pracuje aktivně několik organizací a složek, např: Klub žen, Myslivecké sdružení, Tělovýchovná jednota, Místní organizace ČZS, Sdružení pro obnovu tradic Slunéčko, Taneční soubor Popovjánek, Senior klub.

V obci se udržuje spousta lidových tradic a tradičních akcí, z nichž nejvýznamnější jsou Slovácké hody s právem, konané vždy první říjnový víkend. Velkou devízou obce je její kulturní a společenský život.

Do společenských akcí se zapojují organizace i občané, kteří nejsou v žádném spolku zainteresováni. Vzájemně spolupracují napříč věkovými generacemi.

Obec Popovice
Popovice č. 303, 686 04 Kunovice
Tel.: +420 572 574 110

 

Oficiální internetové stránky: http://www.popovice.cz/