Slavnosti vína a otevřených památek 2019

Již tradičně se Mikroregion Dolní Poolšaví účastnil letošního sedmnáctého ročníku „Slavností vína“, který se konal 7. -8. 9. 2019. Ačkoli byl slavnostní víkend propršený, jsme velmi hrdi, že členové folklórních souborů a obyvatelé našich členských obcí se opět sešli v hojném počtu, aby reprezentovali náš mikroregion.

Po osmé hodině ranní se zástupci jednotlivých členských obcí včetně jejich starostů sešli ve Vinohradské ulici, aby se připojili do velmi početného krojovaného průvodu. Už v tuhle dobu mírně poprchalo a je velmi obdivuhodné, že všichni účastníci průvodu jej dokončili, i když mnozí v pláštěnkách, či s deštníky.

Bohužel se během dopoledne rozpršelo natolik, že bylo nutné zrušit odpolední vystoupení dětských i dospělých souborů. Většina účastníků se tak odebrala do tepla domovů.

Mužský sbor z Kunovic se nezalekl ani kluzkého podia a i za těchto nepříznivých podmínek si pánové zazpívali několik písní. Tetičky z Kunovic zase prozpěvovaly pod střecho Obchodní akademie, a tak si užily, alespoň v zákulisí.

Za pracovnice mikroregionu i touto cestou děkujeme všem zúčastněným a budeme se velmi těšit v příštím roce.
slavnosti_2019_2
slavnosti_2019_3
slavnosti_2019_1
slavnosti_2019_4