Den Mikroregionu Dolní Poolšaví

V sobotu 11. srpna od 14 hod. se v areálu Amfíku Bukovina v Popovicích uskutečnil třetí ročník Dne Mikroregionu Dolního Poolšaví. Setkali se zde starostové šesti obcí Dolního Poolšaví, kam spadají obce Hradčovice, Veletiny, Drslavice, Popovice, Podolí a město Kunovice. Teplé a slunečné počasí přispělo k hojné účasti široké veřejnosti, která dostala možnost zapojit se do sportovních her nejrůznějšího charakteru.
Celou akci moderovala paní Olga Strašáková, která svým výborným projevem přivítala na velkém Amfíku starosty všech obcí. Poté probíhala řada vystoupení – obecenstvo mělo možnost poslechnout si cimbálovou muziku Litera, mužský sbor z Hradčovic, básně v podání dětí ze ZUŠ Kunovice, dětský folklorní soubor Veleťánek nebo se naučit country tance z Popovic.
Dále pak pokračovalo odpoledne ve velmi příjemné, přátelské atmosféře. Zástupci všech obcí sestavili čtyřčlenné týmy skládající se z dětí i dospělých a všichni společně se probírali netradičními disciplínami. Vítězným týmem se stal tým z Veletin.
V zadní části areálu Amfíku Bukovina, kde se rozprostírá krytá hala, se mohli všichni lidé zapojit a zahrát si stolní tenis. Mezi účastníky turnaje se objevilo pár opravdu výborných hráčů, na které byla radost pohledět a kteří tuhle hru skvěle ovládají.
V přední části malého Amfíku vystoupila kunovická kapela POOL, která navodila příjemnou atmosféru sobotního setkání a poté si návštěvníci mohli zavzpomínat na dřívější písně v rámci RETRO diskotéky.
Během celého odpoledne byly pro děti nachystané také lekce tenisu a ukázky hasičské práce. Veliký úspěch mělo nejen u dětí i vystoupení psích agility.
Všem, kdo se na programu nedělního odpoledne podíleli, děkujeme a těšíme se na setkání při dalším ročníku Dne Mikroregionu Dolní Poolšaví.